Spread (2009)

Kõva moraaliga pehme porno. Ilmselt parim asi, mida Ashton Kutcher kunagi teinud on. Vahepeal mõtlesin, et ta olekski võinud jääda tegema telesaadet "Punk'd", see sobis talle paremini, kui filmirollid. Nüüd aga tuleb tunnistada, et ta veab filmi välja küll ning seda koguni omajagu stiilselt. Ilmselt on ikkagi hea poiss. Pealegi näib tal olevat suur publik, seda just noorte seas.
Nutikalt komponeeritud sündmused leiavad aset Los Angeles'es, noor mees Nikki (Kutcher) on vaene ja töötu nagu kirikurott, ent tal on veel üks omadus: ta on kuratlikult süüdimatu. Tema igapäev näib olevat käia rikaste pidudel, kuhu ta on ennast sisse smugeldanud ning otsida noortelt naistelt seksi ning vanematelt naistelt peavarju ja ülalpidamist. Ta murrab naisi ja on seksisõltlane, millegi muuga nagu ei tegelegi. Selles mõttes on ta elu mõnevõrra sarnane samas linnas elava Hank Moody'ga sarjast "Californication". Ent kui keskealine Moody otsib seltsi meeldivatelt, samal lainel hõljuvatelt hingedelt, siis poisike Nikki on valmis proovima kõiki kombinatsioone, kus on elementideks raha ja vagiina. Hank on kirjanik, intellektuaal ja seksisõltlane, kes teeb rumalaid otsuseid, mis tunduvad alguses head. Nikki on noor, ulakas ja häirivalt meesmodellilik. Kui Hank'i jätab maha kaine mõistus, siis on tal kuskil aju tagasopis ikka tiksumas naine ja tütar. Nikki on aga poisike, kes pole pidanud kunagi ise vastutama ja kellel on alati sõber Harry (Sebastian Stan), kelle poole viimses hädas pöörduda ja kes ta alati vastu võtab. 
Gigolo Nikki parasiitlik ja südametu elustiil muutub tänu Heather'ile (Margarita Levieva), kes on samasugune rikaste varandusel liugu laskja. Pruunisilmne ja armas Heather annab võimaluse Nikkile näha ennast kõrvalt, selle kogemuse pealt ta oma järeldused teebki ning asub ausale ja ühiskonnale kasulikule tööle viies inimestele toidukaupu koju kätte. Ta armub ka Heather'isse ja teeb talle koguni abieluettepaneku, ent kahjuks nad kokku ei saa. Vastasel juhul olekski süžee liiga imalaks läinud. 

Kommentaare ei ole: